Podnikatelia v obci

Vyhľadávanie

Pečať rozvoja obcí a miest

Pečať rozvoja obcí a miest

Ochrana osobných údajov

Kamerový systém

V súlade so Zák. č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov upozorňujeme občanov, že od 12. decembra 2015 je obec Prašice monitorovaná kamerovým systémom.

 

Folklórna skupina Prašičan

Folklórna skupina Prašičan bola v obci založená 15.1.1976. Prvými členmi boli:
Margita Palušová, Otília Kobidová, Jarmila Smutná, Ida Urminská, Katarína Rozičová, Adela Macková, Marta Zelísková, Štefánia Streďanská, Mária Novotná, Eva Páleniková, Ľubomíra Grežďová, Mária Palušová, Magda Šiftárová, Imrich Kišac, Rudolf Báleš, Peter Zelíska, Marián Pokus, Jozef Šiftár – harmonikár, Ivan Rozič a ďalší. Vystupovali na rôznych podujatiach, ako sú stavanie mája, fašiangové zábavy, uvítanie detí do života, prijatia jubilantov, svadby v obradnej sieni a iné. Tradične sa usporadúvali krojové zábavy so súťažou o najkrajší kroj.

Požehnanie úrody 2007

S pásmom pod názvom Prašická svadba sa členovia FS Prašičan zúčastnili prehliadky folklórnych súborov v Bojnej, z čoho je zachovaná fotografická dokumentácia s textom v kronike, ktorá sa nachádza v Prašickej izbe ( v kultúrnom dome).

Svoju činnosť FS obnovila v roku 1995 pri oslavách 750. výročia prvej písomnej zmienky o obci Prašice. V súčasnosti pracuje pod vedením pána Dezidera Guliša a naďalej prispieva k rozmanitosti kultúrnych programov nielen v našej obci (Tesárske vinobranie), doprevádza významné cirkevné obrady ( Veľká noc, prvé sv. prijímanie, Vianoce.....) a snaží sa zachovávať ľudové piesne pre ďalšie pokolenia.

Pochovávanie basy na fašiangovej zábave

Členovia FS Prašičan však musia bojovať s veľkým nezáujmom mladých ľudí zapájať sa do aktivít tohto druhu, čo môže viesť k zániku dlhoročnej tradície súboru.

 

Dátum a meniny

Sobota, 8. August 2020

Dnes: Oskar
Zajtra: Ľubomíra

Tlačené publikácie

Obecný cintorín

Počítadlo návštev

Adobe Pdf

Ak sa Vám nedajú prehliadať niektoré dokumenty, pravdepodobne nemáte nainštalovaný Adobe Acrobat Reader. Stiahnuť si ho môžete tu:

Súbory Cookies

Upozornenie !

 

Na stránkach používame z dôvodu zlepšenia ich činnosti súbory Cookies.