Podnikatelia v obci

Vyhľadávanie

Pečať rozvoja obcí a miest

Pečať rozvoja obcí a miest

Ochrana osobných údajov

Kamerový systém

V súlade so Zák. č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov upozorňujeme občanov, že od 12. decembra 2015 je obec Prašice monitorovaná kamerovým systémom.

 


Poetka Zdenka Laciková
Zdenka Laciková, rod.Pešlová, pochádza z Prašíc. Absolvovala strednú knihovnícku školu a strednú pedagogickú školu v Bratislave.

Pred vydaním debutu Vínopády (roku 2000) publikovala v Sme, Novom slove, Dotykoch a Gama magazíne. Jej básne a zamyslenia boli recitované v Slovenskom rozhlase a rádiu Twist, VTV. Úspešná bola v autorských súťažiach Literárne Šurany, Literárne Topoľčany, Literárna Senica a Literárny Zvolen, je laureátkou Chalupkovho Brezna, víťazkou Mělnického Pegasa a viacnásobnou víťazkou oTachovskou renetu v ČR.

Poetka Zdenka Laciková Za svoju literárnu tvorbu získala cenu Ministerstva školstva SR, cenu Mikuláša Kováča udelenú Literárnym a hudobným múzeom pri ŠVK v Banskej Bystrici, v ČR cenu Jana Masaryka udelenú nadáciou Janua v Prahe.

V roku 2001 vyšla autorke básnická zbierka Úponky, v roku 2003 Spieva mi život, v roku 2006 Koreň v rodnej zemi, Husle v nás a Po špičkách, v roku 2007 Do uzlíka a najnovším prírastkom je básnická zbierka Z polosna z roku 2009 . Poetka je členkou Spolku slovenských spisovateľov. Žije a tvorí v Kopčanoch.

Bližšie informácie o poetke Zdenke Lacikovej, o jej živote a tvorbe sa dočítate na jej stránke www.zdenkalacikova.webgarden.cz

Dátum a meniny

Utorok, 25. Február 2020

Dnes: Frederik
Zajtra: Viktor

Tlačené publikácie

Obecný cintorín

Počítadlo návštev

Adobe Pdf

Ak sa Vám nedajú prehliadať niektoré dokumenty, pravdepodobne nemáte nainštalovaný Adobe Acrobat Reader. Stiahnuť si ho môžete tu:

Súbory Cookies

Upozornenie !

 

Na stránkach používame z dôvodu zlepšenia ich činnosti súbory Cookies.